Kontakt

Arbetet med att arrangera FIS Cross-Country World Cup i Ulricehamn leds av organisationskommittén. Har du frågor eller vill veta mer är du välkommen att kontakta respektive ansvarig här nedan.

Karl-Erik Claesson

Karl-Erik Claesson

Ordförande

ke.claesson@worldcupulricehamn.com 070-948 88 25

Lars Karlsson

Lars Karlsson

Ekonomichef

lars.i.karlsson@outlook.com

Caroline Ahlberg

Caroline Ahlberg

Ekonom

caroline.ahlberg@ulricehamn.se

Therese Andersson

Therese Andersson

Personalchef

therese.worldcupulricehamn@gmail.com 070-5302151

Svante Berglund

Svante Berglund

Arenachef

svanteb68@gmail.com 070-396 01 31

Henrik Svensson

Henrik Svensson

Logistikchef

henrik.svensson@greenlandscaping.se 070-108 73 30

Henrik Severed

Henrik Severed

Mediachef

henrik@severed.se 0705-57 14 41

Tina Johansson Waltersson

Tina Johansson Waltersson

Servicechef

info@tinasfriskvard.se 070-756 01 29

Peter Svenningsson

Peter Svenningsson

Chef snösäkring & Vice ordförande

peter.svenningsson@veidekke.se 076-126 40 19

Stefan Jalderyd

Stefan Jalderyd

Tävlingsledare

stefanjalderyd@gmail.com 070-524 29 55

Johanna Wichers

Johanna Wichers

Boende

johanna.wichers@nuab.eu 0321-59 59 65

Johan Lenjesson

Johan Lenjesson

Säkerhetsansvarig

johan.lenjesson@ledargruppen.se 031-760 87 97

Språk
* Obligatorisk