Kontakt

Arbetet med att arrangera FIS Cross-Country World Cup i Ulricehamn leds av organisationskommittén. Har du frågor eller vill veta mer är du välkommen att kontakta respektive ansvarig här nedan.

Johan Falk

Johan Falk

VD – ansvarig för World Cup Ulricehamn och leder organisationskommittén, träffas på kansliet.

johan.falk@worldcupulricehamn.com 073-954 82 80

Marita Tellander

Marita Tellander

Administration – administratör i företaget World Cup Ulricehamn och träffas på kansliet.

marita.tellander@worldcupulricehamn.com 072-310 22 51

Caroline Ahlberg

Caroline Ahlberg

Ekonomi – ansvarig för ekonomin.

caroline.ahlberg@worldcupulricehamn.com 073-066 09 61

Therese Andersson

Therese Andersson

Personal – ansvarar för personal/funktionärer.

therese.andersson@worldcupulricehamn.com 070-530 21 51

Stefan Jalderyd

Stefan Jalderyd

Tävling - ansvarar för tävlingen enligt FIS regelverk.

stefan.jalderyd@worldcupulricehamn.com 070-524 29 55

Tina Johansson Waltersson

Tina Johansson Waltersson

Service – ansvarar för bland annat publikservicen, kiosk/mat, entréer och bevakning.

tina.waltersson@worldcupulricehamn.com 070-756 01 29

Svante Berglund

Svante Berglund

Arena - ansvarar för arenaområdet infrastruktur.

svante.berglund@worldcupulricehamn.com 070-396 01 31

Henrik Svensson

Henrik Svensson

Logistik - ansvarar för trafik, transporter, parkeringar och attachéer.

henrik.svensson@worldcupulricehamn.com 070-712 29 41

Kicki Svensson

Marknad/Media – ansvarar för marknadsföringen av evenemanget.

kicki.svensson@worldcupulricehamn.com 070-523 33 81


Till anmälan